A A A

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ AKTYWNOŚCI NA ROK 2016
( 26 LIPCA 2016 r.)


Za dobry miesiąc rozpoczynamy kolejny sezon treningowy. Wkrótce na naszej stronie umieścimy nowy, aktualny podział na grupy treningowe. W związku z ostatnimi egzaminami w w poszczególnych grupach dojdzie do kilku roszad. Oczywiście godziny oraz dni zajęć pozostają bez zmian.

Tymczasem pragniemy zachęcić do udziału w turniejach i szkoleniach jakie jeszcze pozostały nam w tym roku. Poniżej Kalendarz Imprez, w których nasz klub będzie chciał brać czynny udział:


Międzynarodowe Szkolenie

Sensei Claudio Ceruti /6 Dan/
/dla brązowych i czarnych pasów/
Berlin- Niemcy, 19-21.08.2016 r.

Szkolenie SGI

Tuchola, 26-28.08.2016r.
/5-1 kyu + DAN/

Międzynarodowe Szkolenie

Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/
/dla brązowych i czarnych pasów/
Germersheim- Niemcy, 10-11.09.2016 r.

Seminarium Shoto-Goshin Karate-do

Sensei Claudio Ceruti - 6 DAN
/dla wszystkich stopni/
Ostrów Wielkopolski, 30.09-1.10.2016 r.

Seminarium Karate-do

Sensei Carlo Fugazza - 8 DAN
/dla wszystkich stopni/
Eberswalde, 30.09-1.10.2016 r.

Międzynarodowe Szkolenie

Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/, Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/
/dla brązowych i czarnych pasów/
Hannover- Niemcy, 29-30.10.2016 r.

Puchar Karate SGI – Poland

/dla wszystkich stopni/
Lubaczów, 5-6.11.2016 r.

Turniej Mikołajkowy Karate SGI Poland

/dla stopni od 9.1 do 4.3 Kyu/
grudzień 2016 r.
Oss


II LETNIE MIĘDZYNARODOWE SZKOLNIE KARATE SHOTOKAN
( 18 LIPCA 2016 r.)


W dniach od 9-10.07.2016 r. przy okazji Obozu odbyło się II Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził Sensei Marc Stevens /6 Dan/ wieloletni uczeń i asystent mistrzów Taji Kase oraz Hiroshi Shirai..

W szkoleniu wzięło udział około 100 zawodników z Tuczna, Człuchowa, Chojnic, Wałcz, Lubaczowa, Słupska, Krzyża Wielkopolskiego, Wilna oraz goście z Kuwejtu i szkockiego Aberdeen.

Tegoroczne szkolenie w porównaniu z zeszłorocznym było znacznie bardziej zaawansowane. Sensei Marc Stevens wielokrotnie chwalił ćwiczących za ich zaangażowanie i zwracał uwagę na bardzo dobre podstawy, które umożliwiały wprowadzenie zaawansowanych elementów. Nie zabrakło oczywiście wymagań na 1 oraz 2 dan dzięki, którym sensei mógł przyjrzeć się naszym kandydatom na czarne pasy. Przekazał wiele cenny uwag kandydatom i ich instruktorom oraz pochwalił poziom dotychczasowych przygotowań. Poza młodymi kandydatami sensei przekazał też instrukcje nad czym powinni pracować w najbliższym czasie zaawansowani instruktorzy, aby móc przystąpić w niedalekiej przyszłości do egzaminów na stopnie 4 i 5 Dan.

Program szkolenia obejmował w tym roku w grupie zaawansowanej kata Kanku-sho, Sochin oraz Unsu wraz z bunkai. Grupa brązowych pasów pracowała między innymi nad Kanku-dai i jego bunkai, natomiast najmłodsi studiowali kata z grupy Heian. Szkolenie było niezwykle intensywne (12 godzin treningu w 2 dni), poziom instruktażu ogromnie profesjonalny, a zaangażowanie studentów skutkowało widocznymi postępami co potwierdza, że poziom SGI Poland systematycznie rośnie.

Na koniec obozu sensei Marc Stevens przyjął zaproszenie od organizatora Pawła Zielińskiego na przyszłoroczne szkolenie, które odbędzie się 8 i 9 lipca 2017 roku.

Oss


EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE
( 22 CZERWCA 2016 r.)


20 czerwca 2016 roku w naszym klubie odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Jak co roku czerwcowym egzaminom mogli przyglądać się rodzice, którzy mogli ocenić postępy swoich pociech. Do egzaminu podeszło 31 zawodników od najmłodszych stopnie po kandydatów na niebieskie pasy.

Przed egzaminami Sensei Paweł Zieliński przestrzegł, że będzie bardzo surowy oraz wymagający. Tak jak przestrzegał tak było, niestety nie wszyscy mogli cieszyć się ze zdanego egzaminu ale zdecydowana większość zaprezentowała się ze znakomitej strony i otrzymała promocję na wyższy stopień.

Z wielką satysfakcją informujemy, że w naszym klubie przybyły kolejne niebieskie pasy, które już od września zasilą grupę zaawansowaną.
Na szczególne słowa uznania wysokim poziomem swojego egzaminu zasłużyły: Amelia Kowalczyk – 9.1 Kyu oraz Oliwia Kwiatkowska – 8.1 Kyu.

Poniżej przedstawiamy wszystkie osoby, które otrzymały promocję na wyższy stopień:
Amelia Kowalczyk – 9.1 Kyu
Rafał Kowalczyk – 9 Kyu
Alicja Żeromska - 9 Kyu
Antoni Majoch – 9.2 Kyu
Jakub Kreft – 9.2 Kyu
Bartosz Pałubicki – 9.2 Kyu
Wojciech Jurkiewicz – 9.2 Kyu
Krzysztof Kaczor – 9.2 Kyu
Zafia Pawłowska – 9.3 Kyu
Oliwier Warczak- 9.3 Kyu
Oliwia Kwiatkowska – 8.1 Kyu
Filip Hajdebrek – 8.1 Kyu
Maja Rużyło – 8.2 Kyu
Marcel Kęsik - 8.3 Kyu
Martyna Lewinska – 8.3 Kyu
Emilian Mogiłka – 8.3 Kyu
Szymon Szulta – 7 Kyu
Michał Słabicki – 7.2 Kyu
Patryk Wójciszyn – 7.2 Kyu
Monika Dzieciatko – 7.2 Kyu
Wojciech Dzieciątko – 7.3 Kyu
Karol Kowalik – 6.3 Kyu
Rafał Dowksza – 5.1 Kyu
Hubert Lange – 5.1 Kyu
Filip Kamiński – 5.1 Kyu
Dawid Szewa – 5 Kyu
Sylwia Zielkowska – 5 Kyu
Dominik Zieniuk – 5 Kyu

GRATULUJEMY !!!

Oss


EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE
( 2 CZERWCA 2016 r.)


20 czerwca 2016 roku w naszym klubie odbędą się egzaminy na stopnie uczniowskie. Zapisy na treningach u instruktora klubowego.

HARMONOGRAM:
17:00-18:00 - egzaminy na białe, żółte i pomarańczowe pasy (9-7 KYU)
18:00-19:00 - egzaminy na zielone i niebieskie pasy (6-4 KYU)

Jak co roku zachęcamy rodziców do kibicowania swoim pociechom. (ZAKAZ FILMOWANIA EGZAMINÓW !!!)
Wejście na sale drzwiami zewnętrznymi bezpośrednio z ulicy.

Opłata:
30 zł - do 14 roku życia
50 zł - ukończone 14 lat i starsi

Oss


VIII TURNIEJ KARATE SGI POLAND W ŚLIWICACH
( 31 MAJA 2016 r.)


11 i 12 czerwca w Śliwicach odbędzie się VIII TURNIEJ KARATE SGI POLAND O PUCHAR WÓJTA W ŚLIWICACH z okazji „Dnia Dziecka". Zachęcamy najmłodszych do udziału w tych zawodach, które są przeznaczone dla dzieci urodzonych w roku 1999 oraz młodszych.

Więcej informacji znajdziecie w dziale WAŻNE WYDARZENIA
Oss


UBEZPIECZENIE
( 29 MAJA 2016 r.)


Jak co roku o tej porze przyszedł czas na przedłużenie ubezpieczenia naszych zawodników. W związku z powyższym prosimy o uiszczenie opłaty 25 zł/os na konto naszego klubu.


Oss


SZKOLENIE KARATE SHOTOKAN - PAWEŁ ZIELIŃSKI /3 DAN/
( 29 MAJA 2016 r.)


28 maja 2016 roku w Sąpolnie odbyło się Szkolenie Karate które poprowadził Sensie Paweł Zieliński – III Dan z Człuchowa. W szkoleniu wzięło udział prawie 60 zawodników z Tuczna, Człuchowa i Sekcji w Sąpolnie. Organizatorem Szkolenia był Sensei Stanisław Chrapkowski – I Dan z Sąpolna.

Więcej informacji znajdziecie w dziale WAŻNE WYDARZENIA

Oss


KOMUNIKAT W SPRAWIE SZKOLENIA Z SENSEI HIROSHI SHIRAI
( 15 MAJA 2016 r.)


Poniżej przedstawiamy treść komunikat federacji SGI Poland:

"Zarząd SGI Poland z przykrością informuje, że planowane tegoroczne seminarium z Senseiem Hiroshi Shirai nie dojdzie do skutku z przyczyn obiektywnych. Mamy jednak nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości pojawi się kolejna okazja zaproszenia Mistrza i tym razem nic nie stanie na przeszkodzie w jego realizacji.

Równocześnie pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na polskie szkolenia z najlepszymi uczniami Mistrza Hiroshi Shirai, tj. na zgrupowanie z senseiem Marciem Stevensem w lipcu i senseiem Claudio Ceruti we wrześniu."


Oss


XXII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW STARSZYCH I WETERANÓW
( 11 MAJA 2016 r.)


7 maja w Kleszczewie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski seniorów Starszych i Weteranów. Zawody rangi mistrzowskiej organizowane zostały przez Polski Związek Karate Sportowego. Nasz klub w czasie tych zawodów reprezentował Pan Bogdan Matuszewski, który rywalizował w konkurencji kata oraz kumite (wiek 60+)

Tu podaj tekst alternatywny

Miło nam zakomunikować , że Pan Bogdan Matuszewski wywalczył w Kleszczewie dwa medale srebrny w kumite i brązowy w kata.
Serdecznie gratulujemy.
Oss


II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHOTOKAN
( 24 KWIETNIA 2016 r.)


Tu podaj tekst alternatywny

23 i 24 kwietnia 2016 r w Krzyżu Wielkopolskim odbyłsię II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHOTOKAN. Zdobyliśmy 23 medale: 8 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ
Oss


PODSUMOWANIE RANKINGU KLUBOWEGO 2016
( 6 KWIETNIA 2016 r.)


6 kwietnia 2016 roku dokonaliśmy podsumowania Rankingu Klubowego 2015. Więcej przeczytacie TUTAJ
Oss


ROCZNA SKŁADKA SCI
( 03 KWIETNIA 2016 r.)


Jak co roku rozpoczynamy zbieranie składek międzynarodowych SCI. Wysokość składki wynosi 20 Euro i dotyczy stopni od 3 -1 Kyu + DAN oraz osoby z niebieskimi pasami, które planują w ciągu kolejnych 12 miesięcy zdawać na brązowy pas.
Ostateczny termin uiszczenia opłaty to 21 kwietnia 2016 r.

Oss


MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SHOTO-GOSHIN KARATE-DO
( 02 KWIETNIA 2016 r.)


1 i 2 kwietnia 2016 roku 28 zawodników naszego klubu, wzięło udział w Międzynarodowym Szkoleniu Karate, które poprowadził Sensei Claudio Ceruti /6 dan/ z Włoch.
Czytaj więcej.
Oss


ROZSTRZYGNIĘCIE KLUBOWEGO RANKINGU 2015
( 31 MARCA 2016 r.)


W najbliższą środę po treningu grupy średniozaawansowanej (6 kwietnia 2016 r, godz.18:00) nagrodzeni zostaną zawodnicy, którzy okazali się najlepsi w 2015 roku w naszym klubowym rankingu.
Prosimy o obecność w środę następujące osoby: (kolejność alfabetyczna!)
Wojciech Bruski
Stanisław Chrapkowski
Julia Góralska
Natalia Heron
Filip Kamiński
Marcel Kęsik
Sławomir Krassowski
Hubert Lange
Julia Lipska
Piotr Lipski
Bogdan Matuszewski
Emilijan Mogiłka
Krzysztof Mogiłka
Andrzej Ostaszewski
Ryszard Ostaszewski
Piotr Peta
Aleksandra Petrecka
Piotr Rudnik
Wiktoria Smolińska
Paweł Stoppa

Wyróżnienia otrzyma dziesięciu najlepszych zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze trzy osoby otrzymają dodatkowo medale i nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców przewidziano dodatkowo okazałe puchary.

Oss


MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SHOTO-GOSHIN KARATE-DO
( 22 MARCA 2016 r.)


Serdecznie zapraszamy na kolejne Szkolenie z Sensei Claudio Ceruti /6 Dan/, które tum razem odbędzie się bardzo blisko nas, a mianowicie w oddalonej o 40 km Tucholi. Szkolenie to odbędzie się 1 i 2 kwietnia 2016 roku i przeznaczone jest dla wszystkich stopni zaawansowania. Dlatego zachęcamy wszystkich członków naszego klubu do udziału w tym szkoleniu.

HARMONOGRAM:
Piątek:
18:30 - zbiórka i wyjazd z Człuchowa
19:30 - 21:00 - trening dla grupy zaawansowanej (5-1 Kyu+DAN)
22:00 - powrót do Człuchowa

SOBOTA:
9:00 - zbiórka i wyjazd z Człuchowa
10:00-11:30 - trening 9-1 Kyu + DAN
11:30-13:00 - trening 5-1 Kyu + DAN

14:30-16:00 - trening 9-1 Kyu + DAN
16:00-17:00 - trening 5-1 Kyu + DAN

18:30 - powrót do Człuchowa

Transport: w zależności od zainteresowania - autokarem lub samochodami

Koszt: 120 zł -5-1 Kyu+DAN, 60 zł - 9-6 Kyu

Tu podaj tekst alternatywny


HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA
( 20 MARCA 2016 r.)


W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi informujemy, że zajęcia w Wielki Czwartek oraz Poniedziałek Wielkanocny są odwołane.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim członkom oraz sympatykom naszego klubu spokojnych i radosnych świąt Wielkiej Nocy.
Oss


OBÓZ 2016 - Łeba /8-16.07.2016r./
( 18 MARCA 2016 r.)


Rozpoczynamy zapisy na tegoroczny obóz karate. Czytaj więcej.


HIROSHI SHIRAI & CARLO FUGAZZA -BACKNANG
( 14 LUTEGO 2016 r.)


12 i 13 marca 2016 roku w Backnangu /Niemcy/ odbyło się Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadzili Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/ oraz Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Nasz klub na tym szkoleniu reprezentowali: Sensei Paweł Zieliński – 3 Dan oraz Sensei Stanisław Chrapkowski – 1 Dan Czytaj więcej.


7 NOWYCH BRĄZOWYCH PASÓW W NASZYM KLUBIE !
( 6 LUTEGO 2016 r.)


6 lutego 2016 roku w Człuchowie odbyło się XI KLUBOWE SZKOLENIE KARATE SGI-POLAND. W szkoleniu wzięło udział ponad 70 zawodników z Człuchowa, Tucholi, Chojnic, Śliwic, Słupska, Wałcza, Tuczna, Pelplina oraz Skarszew. Po szkoleniu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Miło nam zakomunikować, że aż siedmiu zawodników naszego klubo zdobyło brązowy pas. Czytaj więcej.

Tu podaj tekst alternatywny


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
( 6 STYCZNIA 2016 r.)


UWAGA! UWAGA! Nasz klub został poproszony przez MDK w Człuchowie o przeprowadzenie pokazu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkich członków zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Pokaz odbędzie się najbliższą niedzielę to jest 10 stycznia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie o godzinie 13:00. Zbiórka o 12:30.

Tu podaj tekst alternatywny

Oss


POKAZ PASJĘ, KTÓRA UZALEŻNIA
( 27 GRUDNIA 2015 r.)


Czy widzieliście już film promujący kampanię przeciwko dopalaczom: "POKARZ PASJĘ, KTÓRA UZALEŻNIA", w której udział wzięli zawodnicy naszego klubu.

Więcej na temat kampanii organizowanej przez Chojnicki Park Wodny znajdziecie na stronie www.pokazpasje.pl


Oss